KNIHU MŮŽETE ZAKOUPIT:


U NÁS ZA CENU 550,- Kč                (+ poštovné a balné 100,- Kč)


- platbou na náš účet  2700912931/2010 

- nebo po dohodě při osobním převzetí 


Knihu zakoupíte také                 v knihkupectví v Juditině věži na Malé Straně v Praze,


v Karmelitánském knihkupectví v Českých Budějovicích 


v prodejně Kafe Knihy Jednota v Pražské ulici v Táboře


v bechyňském infocentru 


v Husitském muzeu v Táboře nebo v knihkupectví

Kanzelsberger v Táboře           či v Jindřichově Hradci


Vydání knihy významně podpořila města Tábor, Jindřichův Hradec, Chýnov nebo naše již takřka domovská obec Dírná. Přidali se také firemní dárci: Almeva, API, DBD control systems, Hasičská vzájemná pojišťovna, Kominictví Leksa, matton, Moravské kominické společenstvo, Panda east, Poolor, VK Vacovský, Wöhler.

Dlouho chystaná publikace je vytištěná

V návaznosti na naše dlouholeté studium dějin kominíků, působících na území Čech, dílčí popularizační články i realizované výstavní počiny, jsme sebrané poznatky sumarizovali do souhrnné publikace.                                           Vzhledem k rozsáhlosti tématu jsme ji rozdělili do několika částí podle regionů. Prvním dílem bude část, mapující jižní oblasti dnešní České republiky.                                                                                                        Podrobně se věnuje kominíkům z Táborska, Jindřichohradecka, Třeboňska, Písecka, Pošumaví i dalších míst Jihočeského kraje, ale mapuje i osudy jednotlivých kominíků z Vysočiny, konkrétně z Kamenice nad Lipou a okolí nebo z Pelhřimova.                                               

Na pozadí tzv. "velkých" dějin čtenáře seznámí i s obecnými dějinami kominické profese napříč celou zemí.                                                             Následovat by pak mělo podrobné zpracování kominických osudů z dalších oblastí naší země.

V ideálním případě bychom rádi vydali i její cizojazyčnou mutaci.


při zaznamenávání vzpomínek kominíka Aloise Máchy

Poprvé jsme knihu představili veřejnosti 4. června 2022 v prostorách budoucí stálé expozice, které jsme doplnili provizorní instalací části budoucích výstavních exemplářů. Atmosféru příjemného odpoledne Vám mohou přiblížit fotografie.

Vytvořte si webové stránky zdarma!